Wróżby i kontakt ze zmarłymi

Przez całe życie towarzyszy nam widmo śmierci. Nie tylko wiemy, że na nas czeka, ale i zabiera nam kolejne bliskie osoby. I wbrew pozorom takie wydarzenia mogą bardzo długo mieć wpływ na nasz los. Dlatego wróżby i nawiązywanie kontaktu ze zmarłymi często mają ze sobą wiele wspólnego. Niektórzy biorą bowiem ze sobą do grobu tajemnice, których nikt inny nie jest w stanie wyjawić.


Wróżby i zaświaty

 

Będąc w sytuacji, która skłania nas do wizyty u wróżki należy wziąć pod uwagę to, że wynika ona często z tego co działo się w przeszłości. Czasem w bardzo odległej i dotyczy to osób, które już nie żyją. Wróżbitka potrafi nawiązać z nimi kontakt, lub dowiedzieć się co było skrywaną przez nich tajemnicą. Wtedy wróżba może odmienić nasze postrzeganie rzeczywistości, odkrywając prawdę, która bardzo długo była przed nami skrywana.

W takich przypadkach nie wolno jednak działać na własną rękę. Każdy kontakt z umarłymi może bowiem sprowadzić na nas wiele nieszczęść. Łącznie z tym, że przywołanie zmarłego może zakończyć się tym, że nie będziemy potrafili odesłać go z powrotem. Takimi sprawami zdecydowanie powinna zajmować się tylko osoba doświadczona i odpowiednio utalentowana. Wróżby związane z zaglądaniem do zaświatów potrafią bowiem być bardzo poważnym naruszaniem ich spokoju.

Nie zawsze jest to jednak konieczne. Wróżby mają wiele źródeł i odczytywanie przeznaczenia i naszej aktualnej sytuacji to suma wielu czynników. Nie należy się przesadnie bać, i uważać, że wróżby to tylko kontakt z bytami niematerialnymi. Często tylko przepływ energii i spojrzenie w Tarota wystarczą wróżce, by nam pomóc. Pamiętajmy jednak, że bezpieczne jest to tylko w jej obecności, gdyż w razie niebezpieczeństw to ona potrafi wziąć je na siebie. A nawet, w ostateczności używać rytuałów obronnych, gdyby faktycznie konieczny był kontakt z duchami zmarłych.

Niezależnie od sytuacji wróżba w obecności osoby znającej się na swym rzemiośle zawsze nam pomoże i zawsze będzie bezpieczna. Pamiętajmy o tym i zwracajmy się tylko do specjalistów.