Magia świec pomoże każdemu

Wśród wielu rytuałów magicznych służących ochronie, pomocy i uzyskaniu wsparcia możemy znaleźć też palenie świec. Nie są one atrybutem magicznym tylko z baśni i filmów, używanym dla efektu wizualnego czy też klimatu. Magia świec to bardzo ważny filar każdych praktyk ezoterycznych, łącznie z wróżbiarstwem.

Dla kogo jest magia świec

Każdy kto chce wywołać pozytywne zmiany w swoim życiu może zapalać konkretne świecie w jakiejś intencji. Ważny będzie tu ich kolor (całościowo, nie tylko z zewnątrz – należy sprawdzić co się kupuje). I tak przykładowo palenie różowych świec wyzwala miłosne intencje, a świeca jasnoniebieska służy ochronie. Każda z nich korzysta z mocy zwracania się do konkretnego anioła, dlatego też czasem korzystają z nich wróżbici podczas swoich seansów. Dzięki temu może zostać wzmocniony konkretny efekt.

Wykorzystując magię świec na własną rękę działamy w bezpiecznym środowisku. Nie jest to bowiem inwazyjna metoda wpływania na swój los. Należy też pamiętać o tym, by na koniec seansu odpowiednio zgasić świecę – zwykłe jej zdmuchnięcie jest niedopuszczalne. Takim rodzajem magii może zacząć zajmować się każdy z nas, biorąc pod uwagę podstawowe trzy zasady. Magia świec nie będzie działać bez uzyskania odpowiedniej koncentracji, woli wprowadzenia zmian w swoje życie i intensywnego wyobrażania sobie nowej sytuacji, w jakiej się znajdziemy gdy wszystkie nasze prośby zostaną spełnione.

Kiedy już spełnimy wszystkie te warunki i wykonamy prawidłowo cały rytuał pozostanie nam działanie. Magia świec jest bowiem dla ludzi aktywnych, gotowych na sprawdzenie czy ich intencje zostały wysłuchane. W taki sposób możemy uzupełniać swe wizyty u wróżek, czy też branie od nich porad. Każda pomoc może bowiem pozytywnie wpłynąć na nasze losy, życie i to jakie będzie nasze przeznaczenie.

Wróżbiarstwo od zawsze korzystało ognia. Jego podtrzymywanie przez świece pomaga w odpowiedniej interpretacji znaków. Pomieszczenie, w którym odbywa się taki seans musi być jednak pozbawione zewnętrznych ruchów powietrza (uchylone okna, drzwi), które mogłyby wpłynąć na odczyt zachowania się płomienia. W taki sposób bardziej zaawansowane wróżki potrafią szybciej i dokładniej odczytać nasz los, odpowiadając na nasze pytania.